Psycholog, który rozumie i pomaga

O mnie

Psycholożka, Psychoterapeutka uzależnień, Trenerka rozwoju osobistego, certyfikowana
nauczycielka Calligraphy Health

Nazywam się Marta Bartczak, jestem psycholożką, psychoterapeutką uzależnień, trenerką rozwoju osobistego, certyfikowaną nauczycielką Calligraphy Health. Jestem tu po to, by wspierać Cię w rozwiązaniu problemówi towarzyszyć Ci w rozwoju osobistym, inspirować cię do zmiany i prowadzić Cię. Pracuję w nurcie integracyjnym, gdyż podejście staram się dostosować do potrzeb pacjentów. Patrzę na człowieka holistycznie. Psychoterapia dla mnie, to towarzyszenie osobie w jej drodze do poznania siebie, swoich możliwości oraz ograniczeń. 

 

W pracy korzystam z dorobku nurtu terapii poznawczo-behawioralnej, nurtu ricksonowskiego jak również terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu by jak najlepiej służyło pacjentowi. Ważnym elementem mojej pracy jest prowadzenie warsztatów rozwojowych.  Uważam, że zajęcia grupowe są doskonałą okazją by wydobyć z każdego jego wrodzony potencjał i pokazać mu jak może z niego korzystać.

 

Poza tradycyjną psychologią, która jest niezwykle ważnym czynnikiem prowadzącym do zmiany włączam do swojej pracy techniki oddechowe takie jak Calligraphy Health by praca była bardziej efektywna i głęboka a zmiana następowała szybciej. 

 

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Certyfikowaną specjalistką terapii uzależnienia i współuzależnienia oraz certyfikowanym nauczycielem Calligraphy Health. W swojej pracy prowadzę terapię indywidualną oraz grupową osób dorosłych. Zgłaszają się do mnie osoby przeżywające różnego rodzaju trudności i kryzysy życiowe, z którymi nie potrafią sobie same poradzić. Od wielu lat zajmuję się osobami uzależnionymi, współuzależnionymi oraz DDA (dorosłe dzieci alkoholików) i DDD (dorosłe osoby z rodzin dysfunkcyjnych).  W pracy łączę często różne techniki by jak najszybciej i skutecznie pomóc Ci osiągnąć poczucie dobrostanu i odzyskać równowagę. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in.: współpracując z poradnią zdrowia psychicznego oraz poradnią leczenia uzależnień, pracując w oddziale terapeutycznym w Zakładzie Karnym, będąc jego kierownikiem, współrowadząc świetlicę dla dzieci i młodzieży. Uczestniczyłam w wielu projektach m.in: prowadziłam zajęcia psychoedukacyjne dla pielęgniarek, zajęcia rozwojowe dla młodzieży trenującej boks czy warsztaty dotyczące komunikacji dla pracowników sanatorium. Lubię wyzwania i nowości, fascynuje mnie człowiek i jego funkcjonowanie. 

 

Uwielbiam podróże zarówno te w głąb siebie jak i te po świecie. Lubię poznawać nowe miejsca, uczyć się nowych rzeczy, zgłębiać swoje możliwości. Jestem fanką kawy w każdej postaci i o każdej porze.

Marta Bartczak

Psycholog

Pozwól, że pomogę Ci rozwiązać większość Twoich problemów. Jestem tu, aby ci pomóc.

Ukończone kursy i szkolenia